20. Přípitek Nesmrtelným™

25.01.2020

Jsem moc ráda, že jsem mohla navštívit tak jedinečnou akci, jakou je Přípitek Nesmrtelným pořádaný Českou společností Sherlocka Holmese. Holmes je mým idolem už rok a půl a za tu dobu jsem se účastnila celkem dvou schůzí členů ČSSH, a to Pudingu paní Hudsonové na konci roku 2019 a právě 20. Přípitku Nesmrtelným.

V restauraci, kde se Přípitek konal, měli holmesologové vyhrazenu svou vlastní místnost. Dalo se na první pohled poznat, že se zde sejdou příznivci největšího detektiva všech dob, poněvadž v místnosti byly umístěny předměty, jež ho připomínaly. Byly to například dva velké bannery (dílo Petra Kopla), jeden se Sherlockem Holmesem a druhý s dr. Watsonem, jejich vystřižené portréty namalované ilustrátorem Sidney Pagetem a obrázek londýnské Baker Street 221B. A kromě hmotných předmětů tu byla samozřejmě ještě atmosféra, holmesologická a velmi přátelská.

Moc se mi líbilo, že byl v pořadí 20. Přípitek vzpomínkově a literárně zaměřen. Po samotném přípitku Mistrovi, jeho příteli dr. Watsonovi, Ireně Adlerové a paní Hudsonové (já jsem připíjela vodou s citrónem, je mi přeci jen třináct let) přišel na řadu například fejeton Rudolfa Čechury o tom, jak velký detektiv ovlivňoval jeho život, báseň člena společnosti Paula Merilada s názvem Pět pomerančových jadérek (za kterou Paul dostal Čestné uznání České společnosti Sherlocka Holmese 2019 v literární soutěži vyhlašované AIEPem a ČsSH) a v neposlední řadě i loutková hra (zde pouze čtená), která byla napsaná speciálně pro Českou společnost Sherlocka Holmese a vtipně rozebírala, jaký by měl asi Mistr názor na naši poslaneckou a prezidentskou imunitu. O zábavu a poučení věru nebyla nouze. A jako ukončení oficiální části akce byl nakrojen krásný marcipánový dort s logem společnosti a mohli jsme si ho všichni jaksepatří vychutnat. Kromě dortu jsme ještě dostali pamětní list, který si mnoho přítomných (včetně mě) nechalo všemi podepsat, záložku do knihy a kalendářík s ilustracemi pana Petra Kopla. Já sama jsem ještě dostala knihu s názvem Sherlock Holmes vítězný..., která se skládá ze sherlockovských povídek napsaných členy společnosti. Opravdu jedinečný svazek J .

Tak otevřeně a přátelsky jako na Přípitku jsem se už dlouho necítila a děkuji všem, kteří tam byli, za příjemné odpoledne!

Napsala © Sofie Anna Janebová, 2020

Fotografie © ČsSH, 2020  
Česká společnost Sherlocka Holmese
Všechna práva vyhrazena 2018
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!