Cena České společnosti Sherlocka Holmese 2020

05.10.2020

V úterý 29. září vpodvečer byly v kavárně Činoherního v Praze vyhlášeny Cena Jiřího Marka za nejlepší knižní detektivku a Cena Havran za nejlepší žánrovou povídku české sekce mezinárodní organizace autorů detektivek AIEP. Dále pak ceny partnerských organizací - Cena Společnosti Agathy Christie a Cena České společnosti Sherlocka Holmese. Právě tu naši letos získala a vítěz(s)kou se stala paní Vítězslava Felcmanová. (Že by omen nomen!)

Narodila se v roce 1962 sice v Karlových Varech, ale od čtrnácti let žije v Praze. Vystudovala střední zdravotnickou školu, obor lékárenský laborant, a ještě stihla pracovat v lékárně se sušenými bylinkami, mastičkami a esencemi.

Dnes má už dospělé děti a může se věnovat koníčkům - hlavně psaní. Verše publikovala v almanachu českých básníků Řeka úsvitu a Delty domovů. Po povídkách do soutěže Trapsavec, časopisu Rybářství a dalších se našla v detektivkách. Posbírala již ocenění v České lupě, Ceně Havran, Ceně Společnosti Agathy Christie a Literární Vysočině. Nyní k nim přidala i cenu naší společnosti za holmesovskou pastiš - povídku nazvanou

Případ putující pralinky

Vítězce gratulujeme a přejeme hodně invence do dalšího psaní i řadu dalších cen.

A níže Vám přinášíme vítěznou povídku. Příjemné čtení.

– amk –

Česká společnost Sherlocka Holmese
Všechna práva vyhrazena 2018
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!