Předvánoční Setkání se Sherlockem Holmesem na čaj a puding paní Hudsonové®

12.12.2019

Každoročně v prosinci nám paní Hudsonová, hospodyně pana Holmese, posílá tradiční anglický vánoční puding, který osobně připravuje podle tajného rodinného receptu starého několik generací.

Naše první Setkání se uskutečnilo 11. prosince 2004 a letos jsme se tedy sešli k ochutnání nové zásilky pudingu již pošestnácté!

Opět jsme si kromě přátelského posezení připomněli i jediný Holmesův případ, který se odehrál v době vánoční a který byl doktorem Watsonem nazvaný "Modrá karbunkule". Z něj přítomní absolvovali krátký test znalostí a diskutovali o některých zajímavých problémech vyskytujících se v textu povídky, jak jej zachytil doktor Watson. Krátce jsme pohovořili na téma Vánoc "dvanáctidenního vánočního období" a vánočních zvyků v Anglii a povšimli si zmínek o tradičním vánočním pudingu v díle Agathy Christie. Samozřejmě nebyl opomenut ani Charles Dickens a jeho "Vánoční koleda". A také román Nancy Mitfordové "Christmas Pudding" z roku 1932.

Nakonec pak došlo na hlavní slavnostní hřeb programu - servírování flambovaného pudingu. Podle vyjádření jedné kolegyně: "Puding byl letos lepší než vloni, kdy jsem ho jedla poprvé." Toto zhodnocení rád předám paní Hudsonové, kterou jistě potěší.

V podvečer jsme se rozešli s přáním hezkého Adventu a Vánoc a na viděnou při lednovém Přípitku Nesmrtelným®, který bude jubilejní 20.

Zůstala jen nezodpovězená otázka, kam se poděla modrá karbunkule?!

-amk-


Česká společnost Sherlocka Holmese
Všechna práva vyhrazena 2018
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!