Předvánoční Setkání se Sherlockem Holmesem na čaj a puding paní Hudsonové®

12.12.2019

Každoročně v prosinci nám paní Hudsonová, hospodyně pana Holmese, posílá tradiční anglický vánoční puding, který osobně připravuje podle tajného rodinného receptu starého několik generací.

Naše první Setkání se uskutečnilo 11. prosince 2004 a letos jsme se tedy sešli k ochutnání nové zásilky pudingu již pošestnácté!

Opět jsme si kromě přátelského posezení připomněli i jediný Holmesův případ, který se odehrál v době vánoční a který byl doktorem Watsonem nazvaný "Modrá karbunkule". Z něj přítomní absolvovali krátký test znalostí a diskutovali o některých zajímavých problémech vyskytujících se v textu povídky, jak jej zachytil doktor Watson. Krátce jsme pohovořili na téma Vánoc "dvanáctidenního vánočního období" a vánočních zvyků v Anglii a povšimli si zmínek o tradičním vánočním pudingu v díle Agathy Christie. Samozřejmě nebyl opomenut ani Charles Dickens a jeho "Vánoční koleda". A také román Nancy Mitfordové "Christmas Pudding" z roku 1932.

Nakonec pak došlo na hlavní slavnostní hřeb programu - servírování flambovaného pudingu. Podle vyjádření jedné kolegyně: "Puding byl letos lepší než vloni, kdy jsem ho jedla poprvé." Toto zhodnocení rád předám paní Hudsonové, kterou jistě potěší.

V podvečer jsme se rozešli s přáním hezkého Adventu a Vánoc a na viděnou při lednovém Přípitku Nesmrtelným®, který bude jubilejní 20.

Zůstala jen nezodpovězená otázka, kam se poděla modrá karbunkule?!

-amk-


Česká společnost Sherlocka Holmese
Všechna práva vyhrazena 2018
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky